Niedziela, 22 kwietnia 2018

Ostatnia aktualizacja:04:43:08 PM GMT

Lokalizacja: Wydarzenia Szczegóły - Niedziela w Źródliskach 2011

EMAIL Drukuj

Wydarzenia

Zdarzenie 

Tytuł:
Niedziela w Źródliskach 2011
Kiedy:
07.08.2011 - 07.08.2011 16.00
Gdzie:
Park Źródliska - Łódź
Kategoria:
Impreza

Opis

Niedziela w Źródliskach 2011

Od ostatniej niedzieli lipca Śródmiejskie Forum Kultury - Dom Literatury zaprasza do udziału w imprezach pt. Niedziela w Źródliskach. Impreza składać się będzie z: części dla najmłodszych, akcentu muzycznego, spotkań literackich itp. Początek o godz. 16

Wstęp wolny.

31 lipca

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak
Waldemar Wolański wg Kornela Makuszyńskiego
Reżyseria: Małgorzata Wolańska, Marcin Truszczyński
Muzyka: Krzysztof Dzierma
Scenografia: Andrzej Polakowski
 
Szewc Kopytko i Kaczor Kwak to barwny, rozśpiewany spektakl, przeznaczony dla  widzów w wieku od 3 do 10 lat. Opowiada historię małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle tak, że wkrótce stał się prawdziwym utrapieniem dla każdego, kto tylko stanął na jego drodze...
Spektakl zrealizowany przy zastosowaniu technik teatru lalek, oprawą scenograficzną nawiązuje do klimatu teatru wędrownego.
 
Z piosenką przez  świat – koncert Studia Piosenki Forum

Studio Piosenki Forum to zespół pracujący po kierunkiem Pani Teresy Stokowskiej-Gajdy - doświadczonego pedagoga  PWSFTv i T . Młodzi, utalentowani piosenkarze odnoszą sukcesy na wielu ogólnopolskich festiwalach i przeglądach.
Koncert  Z piosenką przez świat to magiczna podróż muzyczna po wszystkich kontynentach, w którą zaproszą nas: Zuzanna Czerniejewska, Łukasz Handzel, Konrad Korkosiński, Paweł Kudaj, Emilia Kudra, Piotr Mokrzycki, Patrk Pawlak, Anna Szulc.
Kierownictwo muzyczne koncertu i akompaniament: Teresa Stokowska-Gajda.

7 sierpnia

Krawiec Niteczka

Małgorzata Wolańska na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego

Reżyseria: Małgorzata Wolańska
Muzyka: Bogdan Dowlasz
Scenografia: Jan Zieliński

Krawiec Niteczka - spektakl oparty na opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem ... Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Lalki i scenografia wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz były rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych.
Spektakl doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych został wyróżniony m.in. na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek.

Kochajmy polskie piosenki – recital Barbary Droździńskiej

Barbara Droździńska, wokalistka obdarzona wyjątkowym kilkuoktawowym głosem, znana łódzkiej publiczności z brawurowych wykonań muzyki rozrywkowej (widowiska muzyczne Wakacje z blondynką, Serduszko puka w rytmie cza cza ) wystąpi z recitalem, w którym zaprezentuje największe przeboje polskiej estrady

14 sierpnia

O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce

Teatr Pacuś  to autorski teatr Igora Polaka , absolwenta wydziału lalkarskiego PWST im A. Zelwerowicza w Warszawie. Syn Witolda Polaka, jednego z pierwszych aktorów lalkarzy w powojennej Polsce, właśnie ojcu zawdzięcza miłość i rozumienie teatru lalek jako środka przekazu dla dzieci i młodzieży. Praca w teatrach instytucjonalnych dała mu doświadczenie i pewność, że może samodzielnie realizować swoją wizję sceny lalkowej.

Repertuar teatru Pacuś oparty jest na spektaklach autorskich, bliskich ideałom artysty. Jedną z takich pozycji jest baśń O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce. Dwaj bracia: Szary ( bezduszny biznesmen nastawiony na materialną stronę życia) i Zielony (idealista szukający wytchnienia w naturze) toczą ze sobą spór, który będzie miał bezpośredni wpływ na losy Romka i Emilki... Na tle problemów ekologicznych baśń przekazuje idee związane z poświęceniem, współpracą, przyjaźnią i miłością.

Historia de un amor  zespół PHILOMELOS - piosenki i pieśni hiszpańskie

Piosenka hiszpańska... ogień i zaduma, temperament i wrażliwość, miłość i obojętność, wyszukana poezja i proza życia.... Zespół PHILOMELOS młodością swoich wykonawców i jednocześnie doświadczeniem muzycznym i tanecznym udowadnia, że te – pozornie przeciwstawne - cechy piosenki hiszpańskiej można zaprezentować jako jedną całość.
A wszystko to głównie w rytmach flamenco  i w języku oryginałów.

PHILOMELOS w składzie:
Anita Dębska   - śpiew
Dagmara Kiełbasa               - śpiew, skrzypce, bouzouki, kastaniety
Dominika Korzeniowska - śpiew, flet, djembe, kastaniety, maracasy
Ewa Robaczewska               - taniec
Julia Sałata   - śpiew, skrzypce, obój, bouzouki, djembe
Aleksandra Skonieczna   - śpiew, djembe, kastaniety, maracasy
Anna Szulc               - śpiew, maracasy
Alicja Tranda     - taniec
Małgorzata Wilczyńska     - taniec
Ewelina Wojewnik       - śpiew
Mirosław Klimczak     - gitara, śpiew
Adam Wrzesiński     - śpiew, cajón

Przygotowanie spektaklu:  Małgorzata Wilczyńska, Mirosław Klimczak, Andrzej Maculewicz
Choreografia: Małgorzata Wilczyńska, Ewa Robaczewska, Alicja Tranda
Kierownictwo muzyczne: Mirosław Klimczak
Konsultacje językowe: Maksymilian Krawczyk, Witold Sobczak, Adam Stanowski

21 sierpnia

Lalki z walizki

Teatr Autograf zaprasza na autorski spektakl Waldemara Presi; wydawcy i redaktora Małego Miłośnika Teatru – kwartalnika poświęconego sztuce lalkarskiej.

Lalki z walizki  to projekt angażujący widownię, uczący animacji. Dzieci biorą czynny udział w scenkach rodzajowych; poznają typy lalek i  różne techniki lalkowe.

Ta nasza młodość – program muzyczny w wykonaniu Kabaretu BI-BA-BO,  jednego z najdłużej działających w Łodzi kabaretów Seniorów, którego programy były wielokrotnie nagradzane na regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach  amatorskiego, artystycznego ruchu Seniorów. Kabaret BI-BA-BO w składzie: Henryka Ambroszczyk, Jadwiga Czaban, Iwona Zabłocka, Zbigniew Czarny, Bogdan Maciaszek, Zygmunt Kozłowski i Czesław Kurowski przedstawi program, na który złożą się przeboje z dawnych lat.

Opieka artystyczna: Tadeusz Pliszkiewicz
Akompaniament: Mariusz Ambroszczyk

28 sierpnia

Narodziny lalki

Teatr Autograf i autorski spektakl Waldemara Presi, wielokrotnie nagradzanego za działalność edukacyjną wśród dzieci i młodzieży , m.in. medalem Serce Dziecka (dwukrotnie) oraz Gloria Artis.

Narodziny lalki to parateatralne spotkanie, w czasie którego dzieci zapoznają się z budową lalek, zaprojektują je i następnie wykonają. Wspaniałą pamiątką dla dzieci będzie  własnoręcznie zrobiona lalka, którą po warsztatach można zabrać do domu.

Peter Band Jest dobrze

W ostatnią niedzielę sierpnia wystąpi łódzki zespół Peter Band (w składzie: Piotr Dresler – instrumenty klawiszowe, Daniel Skiba – gitara, Anna Pawłowska – wokal). Zespół specjalizuje się w repertuarze pop i dance. Wielką popularnością wśród publiczności w każdym wieku cieszą się zwłaszcza interpretacje polskich i zagranicznych hitów muzyki rozrywkowo-tanecznej z lat 90-tych.

Miejsce

Miejsce:
Park Źródliska
Miasto:
Łódź